NEWS

Home Каланоски постигна хет-трик во првото полувреме, така што Гостивар победи со 5-0.

Каланоски постигна хет-трик во првото полувреме, така што Гостивар победи со 5-0.

ФК Гостивар го заврши 21-от круг со победа против ФК Слога 1934, постигнувајќи 5 голови во мрежата на противникот и обезбедувајќи 3 бода. Играч на натпреварот беше Антонио Каланоски, кој постигна хет-трик во првото полувреме. Четвртиот гол беше постигнат од нашиот напаѓач Велинов во второто полувреме, а петтиот гол го постигна Сухејб откако беше изведен корнер.

Со оваа победа, табелата на 21-то коло изгледа вака:

ФК Вардар – 52-ва поени.
ФК Воска Спорт – 50 поени.
ФК Гостивар – 48 поени