NEWS

Home Kalanoski shënoi një hat-trick në pjesën e parë si Gostivari fitoi 5-0.

Kalanoski shënoi një hat-trick në pjesën e parë si Gostivari fitoi 5-0.

KF Gostivari perfundoi raundin e 21 me një fitore kundër FK Sloga 1934, duke shënuar 5 gola në portën e kundërshtarit dhe siguruar 3 pikë. Lojtari i ndeshjes ishte Antonio Kalanoski, i cili shënoi një hat-trick në pjesën e parë. Golja e katërt u shënuar nga lojtari ynë përpara Velinov në pjesën e dytë, ndërsa goli i pestë u shënua nga Suhejb pas një goditje prej këndi.

Me këtë fitore, renditja pas 21 raundeve është si vijon:

KF Vardar – 52 pikë
KF Voska Sport – 50 pikë
KF Gostivari – 48 pikë