NEWS

Home NOTIFICATION! Coach Oktay Derelioğlu left KF Gostivari

NOTIFICATION! Coach Oktay Derelioğlu left KF Gostivari

🇦🇱 NJOFTIM:
Me këtë njoftim Klubi futbollistik i Gostivarit falënderon z. Oktay Derelioğlu për shërbimin e tij si kryetrajner i Klubit të Futbollit Gostivari, duam të veçojmë faktin se me sukseset në sezonin 2021/2022 e shpëtoi Gostivarin nga rënia në vitin e parë, dhe e mbajti ekipin të pamposhtur për 24 javë në sezonin 2022/2023 dhe kontribuoi që klubi ynë të jetë një nga favoritët për të hyrë në ligën e parë.
Theksojmë se këto përpjekje nuk do të harrohen në Klubin e Futbollit të Gostivarit dhe qytetin e Gostivarit dhe do të kujtohen gjithmonë me respekt dhe dashuri.
I urojmë z.Oktay Derelioğlu suksese të vazhdueshme në karrierë.
Ju njoftojmë se skuadra jonë më datë 23.04.2023 do të luajë ndeshjen e 25-të sezonit, ndeshje kjo ndaj Kozhuf-it, nën drejtimin e z. Murat Daban.
Ne do të vazhdojmë rrugën tonë dhe synimet tona me z.Murat Daban. I urojmë atij dhe ekipit tonë gjithë të mirat.
Gjithashtu shfrytëzojmë rastin që nesër 23 Prill,me fitore të ekipit tonë,të Ju urojmë festën e Fitër Bajramit dhe ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve.
Klubi i futbollit Gostivari.
—————————
—————————
🇹🇷 DUYURU:
2021/2022 ve 2022/2023 sezonlarında BAŞARI ile Gostivar Futbol Kulübünün baş antrenörlüğünü yapan, ilk senesinde küme düşmekten kurtardığı Gostivar Futbol Kulübünü, 2022/2023 sezonunda takımıyla 24 hafta boyunca namağlup olarak devam ettiren ve 1. ligin en favori adaylarından birisi haline getiren Sayın Oktay Derelioğlu hocamıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.
Gostivar Futbol Kulübünde ve Gostivar Şehrinde bu emekleri unutulmayacak ve her zaman saygı ve sevgi ile hatırlanacaktır.
Kendisine kariyerinin ve başarılarının devamını dileriz.
——
23.04.2023 Tarihli Sezonun 25. maçı olan Kozhuf maçına takımımız Sayın Murat Daban’ın önderliğinde çıkacaktır. Yolumuza ve aynı hedeflerimize Sayın Murat Daban ile devam edeceğiz. Kendisine ve takımımıza başarılar dileriz.
Yarın hem Ramazan bayramı, hem 23 Nisan uluslararası çocuk bayramı hem de güzel bi galibiyet ile futbol bayramı yaşamak dileğiyle,
Gostivar Futbol Kulübü.
—————————
—————————
🇲🇰 ИЗВЕСТУВАЊЕ:
Му се заблагодаруваме на нашиот досегашен тренер г.Октај Дерелиоглу кој во сезоните 2021/2022 и 2022/2023 со УСПЕХ ја вршеше функцијата главен тренер на фудбалскиот клуб Гостивар, кој во првата година успеа да го задржи фудбалскиот клуб Гостивар од испаѓање, а во втората сезона 2022/2023 ја водеше екипата 24 недели без пораз и придонесе нашиот клуб да биде еден од фаворитите за влез во 1-ва лига.
Неговиот придонес во фудбалскиот клуб Гостивар нема да се заборави ниту во клубот ниту во градот и ќе се запамети со почит.
Му посакуваме понатамошни успеси во неговата кариера.
На утакмицата од 25-то коло кое ќе се одигра на 23.04.2023 против екипата на Кожуф тимот ќе го предводи г-дин Мурат Дабан. Нашите амбиции и цели ќе ги продолжиме со г-дин Мурат Дабан. Им посакуваме успех на нашиот тренер и нашиот тим.
Ја користиме можноста, утре 23 април, со победа на нашиот тим да ви го честитаме Рамазан Бајрам и Меѓународниот ден на детето.
Фудбалски клуб Гостивар

oktayist